Zaznacz stronę
Marzec

Urodziny Patrycji, Lidki, Marcelinki oraz Antosia

“Sto lat, sto lat, niech żyją, żyją nam…” 8 marca 2013r. czworo dzieci z przedszkola “Leśna Kraina” obchodziło swoje urodziny. Z tej okazji chcielibyśmy jeszcze raz złożyć naszym przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń.

Zwierzątko w przedszkolu – królik

15 marca naszych przedszkolaków odwiedził futerkowy przyjaciel – królik.To nie tylko milutkie ale także łatwe w utrzymaniu zwierzątko. Wymaga prawidłowej opieki. Skoczek jest czarno biały i ma cztery latka. Jego przysmakami są: suszone warzywa, marchewka i sałata. Pod koniec spotkania dzieci mogły pogłaskać króliczka, a właścicielka zwierzątka namalowała chętnym maluszkom czerwone noski i białe wąsy.

Teatrzyk Dzika Dżungla

Dawno, dawno temu, w dalekiej Afryce… 20 marca 2013 r. dzieci z przedszkola ,,Leśna Kraina”obejrzały teatrzyk pt. “Dzika Dżungla”. To niezwykła opowieść o dwóch małpkach: Mądralci i Leniwku, które nie potrafiły zbudować domku chroniącego ich przed deszczem. Baśń inspirowana jest tradycyjną afrykańską legendą,która opowiada o lenistwie i jego konsekwencjach.

Sesja Wielkanocna

26 marca odbyła się w Naszym przedszkolu ,,wielkanocna sesja zdjęciowa” z udziałem wszystkich przedszkolaków.Dzieci z ochotą pozowały pani fotograf. Oprócz świątecznych rekwizytów takich jak: jajka i króliczki, mali modele mogli założyć pocieszne czapeczki zajączka.

Śniadanie Wielkanocne

W przedszkolu “Leśna Kraina” rodzinnie spędzamy święta… 28 marca przygotowaliśmy w Naszym przedszkolu uroczyste śniadanie wielkanocne: z jajkiem,chrzanem, szynką oraz świątecznymi wypiekami: babkami.O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych, o koszyku wielkanocnym i pisankach dzieci dowiedziały się wcześniej,na zajęciach dydaktycznych. Po świątecznym posiłku został rozstrzygnięty konkurs ,,Moja wielkanocna pisanka”, dzieci otrzymały dyplomy i książeczki. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: przedszkolaki spiewały piosenki świąteczne i brały udział w zabawach dotyczących świąt wielkanocnych. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci…