Zaznacz stronę
Luty

Bal Karnawałowy

„Wszyscy się bawią wspaniale jak to zwykle w karnawale”. 7 lutego 2013r w ,,Leśnej Krainie”odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia całe przedszkole zamieniło się w bajkowy świat. Dzieci miały na sobie piękne karnawałowe kreacje. Na balu pojawili się min. Myszka Mini, Spiderman, Policjant, Świnka Pepa,królewny, wróżki, smok i wiele innych bohaterów bajek. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, dostarczyła dzieciom wielu przezyć i miłych wrażeń. Podczas balu pożegnaliśmy naszą kochaną 3-latkę Natalkę. Wszyscy bawili się znakomicie. Następny bal karnawałowy już za rok…

Lepimy bałwana

Przedszkolaki z ,,Leśnej Krainy” wspólnie ulepiły bałwanka. ,,Od samego rana, lepimy bałwana. Nos ma z marchwi wielki, oczy dwa węgielki Co to? Jaś ze Zbyszkiem niesie jeszcze miskę. Teraz stoi bałwan w kapeluszu już mu śnieżek nie zaprószy uszu”. Śniegowy przyjaciel stoi teraz w naszym ogrodzie przedszkolnym i wita przychodzące do przedszkola dzieci.

W Bibliotece Miejskiej

15 lutego przedszkolaki z ,,Leśnej Krainy” odwiedziły pobliską Bibliotekę Miejską. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz z jej księgozbiorem .Pani bibliotekarka przedstawiła najciekawsze propozycje książek dla dzieci. Dzieci zwiedziły biblioteczne pomieszczenia , w tym wypożyczalnię, czytelnię i salę zabaw.Dowiedziały się także, w jaki sposób należy dbać o książki aby służyły nam jak najdłużej. ,,W książeczce płynie rzeczka w książce szumi las, w prześlicznych tych książeczkach tysiące przygód masz. Więc kochaj i nie marnuj książki i kartek nie wyrywaj też. Najpierw dobrze umyj ręce a potem książkę bierz”.

Zwierzątko w przedszkolu – poznajemy kraba

Naszych przedszkolaków odwiedził dziś wyjątkowy gość – mały krab. Dzieci z zainteresowaniem patrzyły na chowającego się pod wodą skorupiaka.Przypominał on znanego z bajki o ,,Małej syrence” kraba Sebastiana. Przedszkolaki dowiedziały się na temat tego wyjątkowego zwierzątka wielu ciekawych rzeczy. Krab ma dziesięć nóg, szczypce,chodzi bokiem, a jego ciało jest pokryte pancerzem. Pod koniec spotkania pani, która przyniosła zwierzątko pomalowała chętnym dzieciom buzie.

Światowy Dzień Kota

18 lutego 2013r. obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu Dzień Kota. Podczas całego dnia dzieci poznawały zwyczaje, nawyki oraz rasy kotów.Przedszkolaki mogły poczuć się jak kotki podczas wesołych zabaw takich jak: picie mleka z miseczki czy koci spacerek.Powstały ciekawe prace plastyczne i kąciki tematyczne dotyczące czworonożnych przyjaciół. Dzieci mogły obejrzeć bajki o kotkach: Garfield, Zgaduj z Jessem czy Tom i Jerry a także posłuchać piosenek: Kotek Kłopotek czy Wlazł kotek na płotek. Na buziach naszych przedszkolaków oprócz szerokich usmiechów pojawiły się czarne noski i kocie wąsy. Dzięki takim dniom dzieci wiedzą , w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, a zwłaszcza w jaki sposób możemy pomóc kotom, które nie mają domów. Cztery łapki w nich pazurki Lubię zbiegać prosto z górki Tulić, łasić się, przymilać Po gałązkach też się wspinać Piję mleczko, bardzo zdrowe By wieść życie kolorowe Kto ja jestem? Bardzo proszę: Kotek, takie imię noszę!

Teatrzyk Opowieść z Bombaju

21 lutego 2012r. nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ,,Opowieści z Bombaju”. Dzieci zostały zaproszone do tajemniczego świata orientu.Ta piękna, wywodząca się z tradycji indyjskiej baśń opowiada o orlim jaju, które wypadło z gniazda.Małe orlątko, nieświadome swego pochodzenia dojrzewało jako kogucik Puszek – Kokardka i wciąż spoglądało w niebo marząc o lataniu. Marzenie ptaka spełniło się, udało mu się wzbić w niebo. Całość opowieści uzupełniają piękne ręcznie szyte hinduskie stroje i orientalna muzyka, dzięki którym przez chwilę możemy poczuć się jak w prawdziwym Bombaju.