Atrakcje - luty

Bal Karnawałowy

"Wszyscy się bawią wspaniale jak to zwykle w karnawale".

7 lutego 2013r w ,,Leśnej Krainie"odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia całe przedszkole zamieniło się w bajkowy świat. Dzieci miały na sobie piękne karnawałowe kreacje. Na balu pojawili się min. Myszka Mini, Spiderman, Policjant, Świnka Pepa,królewny, wróżki, smok i wiele innych bohaterów bajek. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, dostarczyła dzieciom wielu przezyć i miłych wrażeń. Podczas balu pożegnaliśmy naszą kochaną 3-latkę Natalkę. Wszyscy bawili się znakomicie. Następny bal karnawałowy już za rok...

Lepimy bałwana

Przedszkolaki z ,,Leśnej Krainy" wspólnie ulepiły bałwanka.

,,Od samego rana, lepimy bałwana.

Nos ma z marchwi wielki,

oczy dwa węgielki

Co to? Jaś ze Zbyszkiem

niesie jeszcze miskę.

Teraz stoi bałwan w kapeluszu

już mu śnieżek nie zaprószy uszu".

Śniegowy przyjaciel stoi teraz w naszym ogrodzie przedszkolnym i wita przychodzące do przedszkola dzieci.

W Bibliotece Miejskiej

15 lutego przedszkolaki z ,,Leśnej Krainy" odwiedziły pobliską Bibliotekę Miejską. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci zapoznały się  z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz z jej księgozbiorem .Pani bibliotekarka przedstawiła  najciekawsze propozycje książek dla dzieci. Dzieci  zwiedziły biblioteczne pomieszczenia , w tym wypożyczalnię, czytelnię i salę zabaw.Dowiedziały się także, w jaki sposób należy dbać o książki aby służyły nam jak najdłużej.

,,W książeczce płynie rzeczka

w książce szumi las,

w prześlicznych tych książeczkach

tysiące przygód masz.

Więc kochaj i nie marnuj książki

i kartek nie wyrywaj też.

Najpierw dobrze umyj ręce

a potem książkę bierz".

Zwierzątko w przedszkolu - poznajemy kraba

Naszych przedszkolaków odwiedził dziś wyjątkowy gość - mały krab. Dzieci z zainteresowaniem patrzyły na chowającego się pod wodą skorupiaka.Przypominał on znanego z bajki o ,,Małej syrence" kraba Sebastiana. Przedszkolaki dowiedziały się na temat tego wyjątkowego zwierzątka wielu ciekawych rzeczy. Krab ma dziesięć nóg, szczypce,chodzi bokiem, a jego ciało jest pokryte pancerzem. Pod koniec spotkania pani, która przyniosła zwierzątko pomalowała chętnym dzieciom buzie.

Światowy Dzień Kota

18 lutego 2013r. obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu Dzień Kota. Podczas całego dnia dzieci poznawały zwyczaje, nawyki oraz rasy kotów.Przedszkolaki mogły poczuć się jak kotki podczas wesołych zabaw takich jak: picie mleka z miseczki czy koci spacerek.Powstały ciekawe prace plastyczne i kąciki tematyczne dotyczące czworonożnych przyjaciół. Dzieci mogły obejrzeć bajki o kotkach: Garfield, Zgaduj z Jessem czy Tom i Jerry a także posłuchać piosenek: Kotek Kłopotek czy Wlazł kotek na płotek. Na buziach naszych przedszkolaków oprócz szerokich usmiechów pojawiły się czarne noski i kocie wąsy. Dzięki takim dniom dzieci wiedzą , w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, a zwłaszcza w jaki sposób możemy pomóc kotom, które nie mają domów.

Cztery łapki w nich pazurki
Lubię zbiegać prosto z górki
Tulić, łasić się, przymilać
Po gałązkach też się wspinać
Piję mleczko, bardzo zdrowe
By wieść życie kolorowe
Kto ja jestem? Bardzo proszę:
Kotek, takie imię noszę!

Teatrzyk Opowieść z Bombaju

21 lutego 2012r. nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ,,Opowieści z Bombaju". Dzieci zostały zaproszone do tajemniczego świata orientu.Ta piękna, wywodząca się z tradycji indyjskiej baśń opowiada o orlim jaju, które wypadło z gniazda.Małe orlątko, nieświadome swego pochodzenia dojrzewało jako kogucik Puszek - Kokardka i wciąż spoglądało w niebo marząc o lataniu. Marzenie ptaka spełniło się, udało mu się wzbić w niebo. Całość opowieści uzupełniają piękne ręcznie szyte hinduskie stroje i orientalna muzyka, dzięki którym przez chwilę możemy poczuć się jak w prawdziwym Bombaju.

 

 

telefon 

607 774 987
788 020 365

grupa 

Bezpłatne Zajęcia
Adaptacyjne

opieka 

Bezpieczeństwo
Dzieci

dom 

Warszawa-Ursus
ul. Baranowska 14

Informujemy, że materiały zawarte na stronie www.lesna-kraina.com.pl są wyłącznie naszą własnością lub zostały zamieszczone za zgodą ich właścicieli, a zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie treści (zdjęć oraz innych materiałów) publikowanych na tej stronie bez naszej zgody jest zabronione i ścigane prawem.


Leśna Kraina 2015.